سخن مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی لاهیجان

30 خرداد 1395

شهرستان لاهیجان، شهری توریستی و زیبا با قدمتی کهن چونان نگینی بر تارک خزر می درخشد و همچون شهری بی نظیر می طلبد ناوگان حمل و نقل همگانی درخور و شایسته داشته باشد و این امر میسر نیست مگر تلفیقی از علم و تجربه و بکارگیری از شیوه های نوین حمل و نقلی و ترافیکی و اجرای صحیح سناریوهای ارائه شده می باشد.

شهرستان لاهیجان، شهری توریستی و زیبا با قدمتی کهن چونان نگینی بر تارک خزر می درخشد و همچون شهری بی نظیر می طلبد ناوگان حمل و نقل همگانی درخور و شایسته داشته باشد و این امر میسر نیست مگر تلفیقی از علم و تجربه و بکارگیری از شیوه های نوین حمل و نقلی و ترافیکی و اجرای صحیح سناریوهای ارائه شده می باشد.

سازمان حمل و نقل همگانی لاهیجان افتخار دارد اعلام نماید با بهره گیری از شرکت مشاور ترافیکی برازمان گسترش پایدار که شرکتی بومی می باشد و با آمارگیری های محسوس و نامحسوس روزانه و فیلم برداری از ساعات مختلف روز و تهیه اطلاعات بروز و جامع حمل و نقل شهرستان طرح جامع مطالعات و ارزیابی خطوط و بهینه سازی آن تهیه و عنقریب اجرا خواهد شد. با اجرای این طرح کلیه سطح شهر از پوشش حمل و نقل همگانی برخوردار خواهد شد (لازم به ذکر است درحال حاضر 67 درصد سطح شهر از حمل و نقل همگانی بهره می برند).

برای ارتقاء وضع معیشتی رانندگان محترم و افزایش درآمد آنها نیاز به افزایش بازار تقاضا و عملیاتی که منجر به افزایش تعداد سفر می باشد داریم. بدنبال آمارگیری سه روزه که از تردد تاکسی های درون شهری بدست آمده مشخص گردید63درصد تاکسی ها بصورت ثابت در خط ها تثبیت شده حضور دارند و37درصد رانندگان بصورت پراکنده و بی نظم در بین خطوط سرگردانند این تعداد تاکسی ها نه تنها به درآمد مکفی خود دست پیدا نمیکنند بلکه باعث کاهش درآمد تاکسی هایی هستند که بصورت ثابت دریک خط حضور دارند، می شوند، ضمن اینکه این عمل باعث می شود در ساعات غیر پیک تجمع بیش از ظرفیت تاکسی ها در ایستگاه چهره و منظر بسیار زشتی پیدا می کند و عملا" باعث درگیری و کدورت هایی بین رانندگان و گاها" با شهروندان پیش می آید با توجه به پروژه بغل نویسی اولا" به تعداد سفرهای تعیین و تخمین زده شده هر خط تاکسی درآن خط اختصاص داده می شود، ثانیا" از تجمع بیش از ظرفیت ایستگاه جلوگیری می شود، ثالثا" تاکسی های اضافه از بار خط به خطوط جدید اختصاص داده شده و در نتیجه کل شهر از پوشش حمل و نقل برخوردار شده و مسافرین بیشتری جذب ناوگان عمومی شهر می شوند. سازمان حمل و نقل اقدام به تهیه و نصب نرم افزار جامع اطلاعات حمل و نقل نموده و در گوشی اندروید شهروندان وارد و نصب می شود و هر شهروندی می‌تواند از طریق گوشی خود کلیه اطلاعات مربوط به خطوط تاکسیرانی و خدمات آنها و همچنین سرویس های دربستی و بیسیم و آژانس و حتی پایانه و اطلاعات بروز بلیط های اتوبوس و غیره، نقشه شهر و ترسیم خطوط تاکسیرانی در نقشه شهر و غیره را ببینید و تصمیم گیری نماید که از کدام بخش حمل و نقل استفاده و بهره برداری نماید. بزودی قرارداد مربوط به بررسی و مطالعه میادین شهر لاهیجان امضا و این شرکت متعهد می گردد تا پایان سال سناریوی اصلاح هندسی معابر و میادین را به سازمان ارائه نموده و سازمان نیز در سال 95 به یاری خداوند متعال آنرا اجرایی نموده، سبب کاهش ترافیک در سطح شهر که همانا ارتقاء آرامش روحی و رفاهی شهروندان فرهیخته و عزیز لاهیجانی را بدنبال دارد. به امید روزهای طلایی، 26 آذر روز حمل و نقل بر کلیه ی تلاشگران این عرصه گرامی باد.

گالری ویدیو